Polski   English
A A A

program

Wioska Teatralna 2017
sztuka współistnienia, zaczątki


22 – 28 lipca
Wstępne info programowe


Pokazy:

22.07.

- Laboratorium lokalne – pokaz finałowy warsztatów Lato w teatrze
- Czujność (tytuł roboczy) - pokaz Innej Szkoły Teatralnej, inscenizacja: Wacław Sobaszek

23.07.

- Empatia – performans Laboratorium Społeczno-Teatralnego pod kierunkiem Doroty Ogrodzkiej
- Bajka o puszczy (tytuł roboczy) – pokaz finałowy warsztatów Danuty Nowak i Dariusza Matusiaka z udziałem opowiadaczki Magdy Polkowskiej

24.07.

- To face – spektakl teatru Krzyk, reżyseria Marek Kościółek

25.07.

- Jak zostać mistrzem? – spektakl zespołu „Barka” opracowany w ramach ŚDS, reżyseria: Marta Guściora
- Brudło z Wąchabna – śledztwo teatralne Alicji Brudło, reżyseria: Weronika Fibich

26.07.

- koncert zespołu „Na Górze”
- Sztetl-Welt – spektakl i uliczna interwencja teatru 3.5, reżyseria: Marek Kurkiewicz

27.07.

- Przychodzi tylko, aby znów odejść – performance z tańcem butoh, poezją Tagorego i tworzeniem obrazu w czasie rzeczywistym. Joanny Sarneckiej, Ewy Kutylak i Macieja Harny

28.07.

- Papuga i złota klatka - spektakl Stowarzyszenia Praktyków Kultury opracowany w ramach projektu animacji w Ośrodku dla cudzoziemców w Dębaku, pod opieką Nelyi i Daniela Brzezińskich

Codziennie: performans Margaux Kier


Warsztaty (wstępny rozkład – opisy i informacje organizacyjne wkrótce na naszej stronie):

23-25 VII – Rafał Urbacki: Horyzont zdarzeń – warsztaty ruchowe
23 VII – Danuta Nowak i Dariusz „Ptasiek” Matusiak: działania w przyrodzie *
23-24 VII – zespół „Syreny”, improwizacja wokalna *
24 VII – Erdmute i Wacław Sobaszek: Otwarty kurs tańca
24 VII – Dorota Ogrodzka: performans *
26-27 VII – Emilia Hagelganz, Zofia Bartoszewicz: Komedianci mimo wszystko – głos/ciało/dusza/umysł/emocje/relacje/razem/osobno/słuchając/beztroska/troska o.../
26-27 VII – Maria Jenny Burniewicz: eurytmia *
25-27 VII – Mieczysław Litwiński: Com-positio VI
23-26 VII – Jan „Dziki” Sajdak i Ewa Dąbrowska: Między judo a plecionkarstwem c.d.
28 VII – Tadeusz Piotrowski: Trzciny o świcie – rysunek
23,25,27 VII (daty jeszcze mogą zostać zmodyfikowane) – Izabela Giczewska tworzenie tipi z użyciem japońskiej techniki shibori – warsztat dla dzieci i rodziców

* Tytuł warsztatu podamy wkrótce, wraz z opisami i pełną informacją o warunkach zgłoszenia

Colloquia:

23.07. pedagogika teatralna w Węgajtach – cztery akcje Lata w teatrze (Wiktoria Rutkowska)
24.07. „35 lat w Węgajtach”, udział wezmą m.in. Tomasz Łubieński, Katarzyna Krupka
26.07. „Berlin-Aleppo” - relacja z Marszu na rzecz pokoju (Marta Szuchnicka)
27.07. „Kultura po Kongresie” (tytuł roboczy), z udziałem Edwina Bendyka


Nowe książki i film – spotkania z autorami:

- Wacław Sobaszek – Pomiędzy – myśli, obrazy, sny, wyd. Oficyna Przyjaciół (datę podamy wkrótce)
- Joanna Sarnecka – Dziennik uciekiniera, wyd. Oficynka (datę podamy wkrótce)

23.07. Katarzyna Marcysiak i Khalid Thiabji – W poszukiwaniu człowieka serca (polska premiera filmu o Khalidzie Thiabji)

Organizator:
stowarzyszenie
Stowarzyszenie "Węgajty"


Dofinansowano ze środków:

mkidn
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


jonkowo   gmina olsztyn

Teatr Jaracza  

Powiatu olsztyńskiego
Gminy Jonkowo
Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej Teatru im. St. Jaracza w Olsztynie
Urzędu Marszałkowskiego województwa warmińsko-mazurskiego



Dofinansowanie spektaklu z udziałem dzieci:

lwt lwt

lwt


Wsparcie udzielili ponadto:

altkom

Altkom Akademia SA