Polski   English
A A A

teksty

"Wioska teatralna" w swych poprzednich edycjach stawała się jakby przestrzennym modelem przeobrażeń kultury tradycyjnej, w kontekście zarówno lokalnym, jaki i międzynarodowym. W programie tegorocznego festiwalu znowu pojawią sie tematy trudnego sąsiedztwa, konfliktów etnicznych, "pogranicza w nas", tego, co sami przeżywamy, doświadczamy w spotkaniu z innymi. Będziemy gościć przedstawicieli ośrodków pracujących na pograniczu.

Cieszyńskie Studio Teatralne pokaże swój nowy spektakl pt. "Kawkazkij priwiet". Będziemy mieć także okazję zobaczyć spektakl mający już swoją legendę "Kroniki sejneńskie" z Ośrodka Sztuk, Kultur, Narodów w Sejnach. Trwają rozmowy z Teatrem Migrator, założonym przez uchodźców mieszkających w Polsce. Mamy nadzieję, że uda się nam zorganizować pokaz ich spektaklu pt. "Rasa pieczątek". Niezwykłym wydarzeniem festiwalu może okazać się "Domograj", plenerowe widowisko zespołu "Strażników Północy" z Gotek. Gospodarze festiwalu zamierzają wystąpić z II częścią "Synczyzny" (Trans-Atlantyk Gombrowicza) oraz nową pracą teatralną dla dzieci pt. "Myszy istnieją". Wątek dziecięcy to także inne wydarzenie, zapączątkujemy mianowicie projekt "Pedagogika teatralna w akcji", będzie to praca dwójki streetworkerów teatralnych z Dortmundu, Barbary Szpunier i Emilii Hagelganz.

To jeszcze nie wszystkie plany festiwalowe, bedą pokazy filmów, zabawa w remizie oraz impreza multimedialna pod gołym niebem. Bedą pomocje dwóch arcyciekawych książek. "Posłaniec słowa" z nigdy dotąd nie publikowanymi tekstami Andrzeja Suryna, oraz "Ścieżka pogranicza" Krzysztofa Czyżewskiego. Uwaga: prazentacja książki i spotkanie z autorem w dniu 21 lipca.

Zaczynamy już przyjmować zgłoszenia na warsztaty. W tym roku bedą zajęcia warsztatu aktorskiego z Katarzyną Regulską, głosowego z Mieczysławem Litwińskim, improwizacji "kontakt" z Justyną Wielgus, będzie też "Ostry kurs tańca"(projekt terenowy). Być może uda się też zorganizować warsztat masek tybetańskiego widowiska "czam" oraz kurs samby.
5 czerwca 2006r.

Strony: 1 2 Następna »