Polski   English
A A A

warsztaty

20 lipca
Warsztat projektu terenowego, prowadzą: Justyna Wielgus, Erdmute Sobaszek, Wacław Sobaszek

Ćwiczenia fizyczne wywiedzione z tańców tradycyjnych, technik masażu, relaksacji, biegów leśnych - w zetknięciu z poszukiwaniem w dziedzinie tańca nowoczesnego, szczególnie improwizacji "kontakt", łącznikiem jest muzyka.

21 lipca
"Grupa paryska": Christine Fink, Amy Howard, Katarzyna Regulska

W naszym warsztacie oprzemy się przede wszystkim na tym, czego nauczyłyśmy się w szkole. (...) To też nie jest tak, ze chcemy przedstawić metodę Lecoqa, bo na to nie mamy wystarczająco doświadczenia.

Bardzo więc roboczo: Ciało i ruch w przestrzeni scenicznej: "ciało codzienne" a "ciało na scenie" tworzenie przestrzeni scenicznej poprzez ruch działanie aktora oparte na akcji i reakcji. Chcemy w pewnym momencie warsztatu pracować nad tworzeniem postaci scenicznej biorąc za główną wytyczną ruch.

22 lipca
warsztat samby, prowadzi Joao Carlos do Nascimento Maria

Będzie to warsztat przeznaczony dla osób początkujących, które chcą grać na instrumentach perkusyjnych oraz dla tych, które chcą poznać podstawowe elementy tańca.
Joao Carlos do Nascimento Maria jest mestre (nauczycielem) capoeiry oraz muzykiem.

24 lipca
warsztat śpiewu, prowadzi Mieczysław Litwiński

Ćwiczenia oddechowe, fizyczne, otwierające słuch i głos. Składają się na jedyną w swoim rodzaju metodę "strojenia siebie". W warsztacie poznać można również tradycyjne techniki wokalne z obszaru Bliskiego i Dalekiego Wschodu jak również rodzime tradycje europejskie.
Autor jest wybitnym kompozytorem, muzykiem i twórcą muzyki teatralnej. Razem z Sabą Zuzanną Litwińską tworzą zespół "Sol et Luna".

25 lipca
Ścieżki do improwizacji, prowadzi Zosia Bartoszewicz

Warsztat (współ)pracy z głosem i z tym, co przyciąga uwagę. Pragnę podzielić się tym, czego nauczyłam się do tej pory na tych ścieżkach, np:
że improwizacja uczy obecności
uczy zaufania, rozwija intuicję
uczy zauważać i doceniać to, co z pozoru małe
pieśń jest jak podróż
jednocześnie śpiewam i śpiewa się samo
do uczestników: doświadczenie wokalne nie gra roli

Pracowała w Teatrze Węgajty w latach 1992-97. Od kilku lat zajmuje ją improwizacja. Mówi o sobie: "namiętnie improwizuję w śpiewie, w kuchni i na parkiecie"

Koszt udziału w każdym warsztacie: 16 zł.

Uwaga: podane dni poszczególnych warsztatów to informacje wyjściowe. Zakładamy, że większość warsztatów będzie miała kontynuację.