Polski   English
A A A
  • fot. Martin Rosie
    fot. Martin Rosie

warsztaty


SPOTKANIE Z BAŚNIĄ
warsztaty teatralno-dramowe dla dzieci

prowadzenie: Agnieszka Hakizimana, Katarzyna Żytomirska
kiedy: 21-24 lipca, godz. 10.30-12.00
język: polski
koszt: 20 zł za pojedynczy warsztat, 60 zł za cykl czterech spotkań


O warsztacie: Dawno, dawno temu... I oto jesteśmy w krainie, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a drzewa rodzą złote jabłka. Kto jak kto, ale dzieci czują się tu, jak ryby w wodzie!

Każdego dnia przywołamy inną baśń, opowiedzianą, jak za dawnych dobrych czasów: słowem, pieśnią, rytmem. Będziemy uczestniczyć w tym cudownym świecie całym sobą, słuchając, śpiewając, tańcząc, bawiąc się wątkami, wymyślając "dalszeciągi" i tak dalej i tak dalej...

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 lat – większe niech przybywają samopas, a mniejsze (do 4 lat włącznie) - w towarzystwie rodziców. W przypadku dużej ilości zgłoszeń istnieje możliwość zorganizowania dwóch grup wiekowych: młodszej (3-6 lat) i starszej (7-10 lat).

Agnieszka Hakizimana: Ukończyła Polonistykę ze specjalizacją Animacja Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z grupami teatralnymi "Studium Teatralne", "Remus" oraz "Scena Lubelska", z którymi współtworzyła liczne spektakle (jako aktorka, autorka tekstów i asystent reżysera). Pracuje jako instruktorka dramy i teatru dla dzieci. Stworzyła "Teatrzyk Kieszonkowy", który pokazuje sztuki dla najmłodszych widzów. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Dramy "Stop Klatka", z którym opracowuje projekty społeczno-edukacyjne oraz występuje jako aktorka w Teatrze Interaktywnym i Teatrze Forum. Prywatnie mama trójki chłopców.

Katarzyna Żytomirska: Pisarka, etnolog, aktorka. Członek Stowarzyszenia na rzecz kultury tradycyjnej "Dom Tańca". Prowadzi zajęcia dla dzieci w przedszkolach, Klubach Rodzica i Domach Kultury na terenie Warszawy i całej Polski. Realizowała projekt teatru dziecięcego "Mały Off" przy Stowarzyszeniu Pracownie Twórcze Lubelska 30/32. Na co dzień pracuje jako animatorka muzyczno-tanecznych zajęć dla dzieci tzw. "Tańcograjki", której program bazuje na polskiej kulturze tradycyjnej. Autorka spektaklu muzycznego "Wstydek-Bajtek i drewniane ludki". Występuje w wielu spektaklach dziecięcych oraz wykonuje do nich muzykę. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowała projekt w dziedzinie pracy dramą w oparciu o baśnie zebrane przez Oskara Kolberga.

www.zytomirska.pl

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9