Polski   English
A A A
  • fot. Magdalena Kumorowicz
    fot. Magdalena Kumorowicz

warsztaty i pracownie


20 lipca
Louis Siciliano Aluei:
warsztat wokalny


ALUEI (Louis Siciliano, 1975) – muzyk urodzony w cieniu Wezuwiusza, na ziemi przesiąkniętej rozmaitymi tradycjami muzycznymi od tysiącleci, multiinstrumentalista, nagradzany wielokrotnie kompozytor muzyki filmowej i nie tylko, twórca własnej formy muzycznego spotkania-warsztatu, opierającego się na połączeniu naturalnych możliwości wokalnych, tkwiących w każdym z nas, oraz samoświadomości ciała i obecnej w nim energii, uwalnianych poprzez muzykę powstającą hic et nunc we wspólnym procesie tworzenia.

Główne założenia nowatorskiej metody Aluei, która spotkała się dotąd z żywym zainteresowaniem uczestników spotkań w Brazylii i we Włoszech:
- całkowite zrelaksowanie się, które daje początek uwalnianiu energii, prowadzi do osiągnięcia łatwości wyrażania siebie i daje siłę;
- stan harmonii duszy i ciała, do którego dochodzi się poprzez wibrację – wibruje wszystko, o czym przypomina fizyka kwantowa, każdy atom otaczającego nas świata i każda komórka naszego ciała, jednak na co dzień nie poświęcamy temu faktowi należytej uwagi, metoda Aluei pozwala nam odczuć tę wszechobecną wibrację przy pomocy rozmaitych instrumentów muzycznych, zwłaszcza tradycyjnych, używanych przez rozmaite kultury, zwłaszcza zaś poprzez główny instrument, jakim wszyscy dysponujemy – nasz głos;
- metoda Aluei to metoda „jednego rzędu” – uczestniczą w niej wszyscy i każdy jest tak samo ważny i cenna jest jego obecność w czasie spotkania, to właśnie wspólnota daje siłę metodzie i daje lepsze rezultaty, wszyscy tworzymy całość, także energetyczną, energia nasza rośnie poprzez wymianę i wspólne działanie: w zatomizowanym społeczeństwie nauczmy się znów być ze sobą, bo „ten drugi” to przecież i ja.

Najnowsze odkrycia uczonych wykazały, że nasz organizm ma swoją własną muzykę. Jesteśmy źródłem życia, wibrują komórki naszego ciała i jego atomy, nasze ciało jest pierwszym i najważniejszym instrumentem muzycznym, którym warto umieć się posługiwać.

Metoda Aluei jest holistycznym podejściem do muzyki. Uczestniczącym w spotkaniu oferuje osiągnięcie stanu świadomości: nasze ciało i dusza tworzą cenną jedność i wibrują w łączności z sobą oraz z otaczającym nas światem.

Tutto e Suono Vibrante. – Wszystko jest wibrującym dźwiękiem. Również my. Dźwięk ten prowadzi nas do stanu wewnętrznej harmonii i radości, poprzez radość bycia sobą i bycia z innymi. Poprzez muzykę serca.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 Następna »