Polski   English
A A A

warsztaty i pracownie


23–24 VII – Syreny : Warsztat improwizacji wokalnej

Koszt : 60 zł

Improwizacja wymaga uważnego słuchania, a śpiew – świadomego ciała.

Zaczniemy więc od umocnienia tych podstaw. Będziemy wyostrzać słuch i ćwiczyć reakcje na bodźce dźwiękowe. Rozgrzejemy ciało, wyczujemy w nim najmniejszą kostkę i najgłębszy mięsień. Sprawdzimy jak działania fizyczne pomagają w swobodzie wydobywania dźwięku, aż wreszcie ruch połączymy z ekspresją wokalną.

Przede wszystkim skupimy się na poszerzaniu możliwości głosu – nauczymy się jak swobodnie zmieniać jego barwę i emisję, a także wydawać z siebie najróżniejsze odgłosy. Będziemy buczeć, piszczeć, jęczeć, chrapać i szeptać. Sięgniemy po sopran koloraturowy, ponętną śpiewomowę Marleny Dietrich, bułgarski śpiewokrzyk czy melizmatyczno–nosowe wołanie muezina. Wymyślimy własne języki.

A to wszystko postaramy się utrzymać w ryzach spontanicznej kompozycji muzycznej.

Syreny – grupa kobiet improwizujących i eksperymentujących wokalnie. Minimum tworzywa, którym jest głos, motywuje nas do pogłębiania możliwości wyrażania oraz intensywnego słuchania. Grupa opiera się na wymianie zróżnicowanych doświadczeń.

Od kwietnia 2016 spotykamy się regularnie w warszawskiej Cafe Kryzys dzięki uprzejmości kolektywu Syrena, wykonawczynie: Edyta Jarząb, Sonia Kochnowicz, Aleksandra Kowalczyk, Bogumiła Majczyno, Katarzyna Żytomirska